Çocuklarla Yapılabilecek Hafta Sonu Aktiviteleri | Mopak Defter
Çocuklarla Yapılabilecek Hafta Sonu Aktiviteleri
16ekim

Çocuklarla Yapılabilecek Hafta Sonu Aktiviteleri

Hafta sonları, hem çocukların hem de ebeveynlerin ortak aktivitlerde bulunabileceği, beraber çok daha keyifli vakit geçirebileceği günlerdendir. Özellikle hafta içi çocukları okula giden ebeveynler hafta sonları ne yapsak diye uzun uzun düşünme seanslarına giriyor olabilirler.

Biz de sizlerin bu sıkıntılarına ufak da olsa çözüm olabilecek, hafta sonu çocuklarınızla yapabileceğiniz bir kaç aktivite sıralamak istedik.

1. Spor Yapmak

Tüm çocukların genel olarak enerjileri oldukça yüksektir ve durmadan bu enerjiyi harcama ihtiyaçları vardır. Hal böyle olunca miniklerimizin bu enerjilerini harcayabilecekleri aktivitelerde bulunmak onların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunacaktır.Temiz ve güzel bir havada yavrunuzla çeşitli spor etkinliklerinde bulunmaktan daha keyifli bir aktivite olmasa gerek.

2. Hayvanat Bahçesini Ziyaret Etmek

Çocuk deyince nedense akla ilk olarak gelenlerden birisi de onların hayvanat bahçesine olan sevgileridir. Betonlaşmış şehirlerde büyüyen çocuklarımız doğadaki canlılarla o kadar az temas etme şansları oluyor ki onların gelişimi açısından bu tarz aktivitelerde bulunmak oldukça olumlu gözüküyor. Bu hafta sonu çocuklarınızla birlikte şempanzelerin muz yeyişini seyretmek oldukça keyifli olabilir. Darıca, Bursa ve Antalya’daki hayvanat bahçeleri ülkemizin en popülerleri arasında bulunuyor. Ayrıca, hayvanat bahçesi konseptinde İstanbul’daki büyük tematik akvaryumlarda da güzel vakit geçirmeniz işten bile değil.

3. Parka Gitmek

En alışagelmiş aktivitelerden birisi olsa da çocuklarınızın en eğlendiği zamanlar genelde parklarda geçirdiği zamanlardır. Parka gidildiği zaman temiz hava alma şansına sahip olabilecek minikler ayrıca çevresiyle etkileşimde bulunup yeni arkadaşlıklar edinebilecek. Hem belki kim bilir? Siz de çocuklarınıza göz kulak olurken kendinize hayat boyu sürecek bir dost edinebilirsiniz. ;)

4. Yürüyüş Yapmak

Yakınlarınızda uzun uzun yürüyebileceğiniz temiz bir orman veya deniz kenarı bulabilirseniz çok şanslısınız. Çünkü, çocuklarınızla yapacağınız uzun yürüyüşler onların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunacağı gibi sizin de günlük hareket kotanızı doldurmanıza yarayacaktır. Yalnız, dikkat etmekte fayda var. Çünkü, bu yürüyüşlerde miniklerin meraklı soruları sizi daha fazla terletebilir :)

5. Sinema veya Çocuk Tiyatrosuna Gitmek

Çocuğunuza hitap eden bir filme veya tiyatro salonunda bir oyuna gitmek hem öğretici hem de eğlendirici olabilir. Bir çok ilimizde sinema salonlarına çocuk filmleri gelirken çocuk tiyatroları ise büyük illerimizde oldukça rağbet görmekte. Bu keyifli dakikalar için siz de hemen araştırmalara başlayın derim.

6. Çocuğunuzun El Becerilerini Geliştirecek Aktivitelerde Bulunmak

İster evde, isterseniz de ticari bir atölyede çocuklarınızın el becerilerini geliştirebileceği çok güzel aktivitelerde bulunabilirsiniz. Örneğin, miniklerle mutfağa girip onlarla kek yapabilir veya uygun malzemeleri edinip kartondan bir şehir inşaa edebilirsiniz. Bu gibi aktivitelerle çocuklarınız hem farklı düşünmeyi öğrenebilecek hem de oldukça keyifli vakitler geçirecektir.

7. Müze Ziyaretinde Bulunmak

Çocuklar için büyük indirimler sağlayan müzeler gitmek hafta sonunuzu oldukça renklendirecektir. Hem kendinize hem de çocuklarınıza faydalı olacak müze gezileriyle yepyeni bilgiler öğrenip keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

8. Güzel Havalarda Piknik Yapmak

Bol güneşli ve ılık havalarda yemyeşil bir ortamda piknik yapmak hem sizi hem de çocuklarınızı oldukça memnun edecektir. Yoğun hafta içi stresinden arınabileceğiniz gibi çocuklarınızı da yeşille ve temiz havayla buluşturmuş olacaksınız.

9. Güzel ve Sağlıklı Bir Yemek Yemek

Bu kadar enerji kaybettikten sonra ya da önce bu enerjiyi çocuğunuzu güzel, sevdiği ve sağlıklı bir restauranta götürebilirsiniz. Bu ona değer verdiğinizi anlamasını daha çok pekiştirecektir.

Yorum Yap

 • Uçan Tavşanın Hikayesi
  Uçan Tavşanın Hikayesi

  20.8.2015-0 Yorum

 • Güzel Yazı Defterleri
  Güzel Yazı Defterleri

  6.8.2015-0 Yorum

 • Çocuklarla Yapılabilecek Hafta Sonu Aktiviteleri
  Çocuklarla Yapılabilecek Hafta Sonu Aktiviteleri

  16.10.2015-0 Yorum

 • Mopak’ın Yeni Markası Mopak Defter’in İnternet Sitesi Açıldı!
  Mopak’ın Yeni Markası Mopak Defter’in İnternet Sitesi Açıldı!

  26.8.2015-1 Yorum

 • Uçan Tavşanın Hikayesi
  Uçan Tavşanın Hikayesi

  20.8.2015-0 Yorum

 • Güzel Yazı Defterleri
  Güzel Yazı Defterleri

  6.8.2015-0 Yorum

E-Bülten

Instagram

MopArt