Uçan Tavşanın Hikayesi | Mopak Defter
Uçan Tavşanın Hikayesi
20ağustos

Uçan Tavşanın Hikayesi

Paylaş :

Bir varmış bir yokmuş. Zamanın birinde büsbüyük bir ormanın içinde ufak mı ufak, sevimli mi sevimli bir tavşancık yaşarmış. Bu tavşancık sabahtan akşama kadar o ağacın altı senin bu bu çalılığın içi benim gezer dururmuş.

Bu sevimli tavşancığı diğer tavşan arkadaşlarından ayıran en büyük özellik ise resim yapabilen sanatçı bir kişiliğe sahip olmasıymış. Her gün doğanın içerisinden beslendiği o muhteşem renk karmalarını bir palete toplar tuvalinin üzerine ormanda gördüğü en güzel şeyleri çizmeye başlarmış.

Ünü diğer ormanlara da yayılan bu tavşancığı hayvanlar aleminden bir sürü arkadaşı çağırır resimlerini çizmesini istermiş. Ormanların kralı aslanlar, arkadaşlarının gözetmeni zürafalar, güzellikleriyle tanınan ceylanlar bizim tavşancığa resimlerini çizdirmek için sıraya girerlermiş.

Yine bir gün bizim tavşancığımız karınca kardeşin resmini şarkı söyleyerek keyifle çizerken ormanların en yaramaz hayvanlarından olan ve kızıl tüyleriyle tüm dikkatleri üzerine çeken tilki kardeş gelmiş. Kardeş mi değil mi sonradan anlaşılacak olan tilki bizim tavşancıktan resmini çizmesini istemiş. Tavşancık tilkiye: “Bu aralar çok doluyum sonra konuşalım mı?” demiş. Tavşancıktan gelen bu cevaba tilki çok sinirlenmiş ve itiraz etmiş: “Ne demek sonra gel?Ben fotoğrafımın hemen, şimdi yapılmasını istiyorum.” demiş. Tavşancık bu durumdan hiç hoşnut olmamış ve karınca kardeşi yolladıktan sonra başlamış zıp zıp kaçmaya. Tilki tavşancığın hızına yetişebileceğine inanıyormuş ve başlamış kovalamaya. Uzun bir süre koşuştuktan sonra tavşancık küçücük bedenindeki enerjiyi tüketmiş ve artık durmak ve gerçeklerle karşılaşmak niyetindeymiş. İşte, ne olduysa o arada olmuş ve tam tavşancık duracakken hemen ağaçta duran bir maymun imdadına koşmuş ve elini uzatmış. Tilki ise tavşancığın arkasından hızla geliyormuş. Maymun kardeşin elini tutmaya çalışan tavşancık tilkinin soluklarını ensesinde hissediyormuş artık. Neredeysehiç bir umudu kalmamış. Tilkiye yakalanacak ve tilkinin lezzetli akşam yemeği olarak sofrasına konuk olacakmış.

Nihayet tilki gelmiş ve tavşancığın üzerine atlamış. Tam o sırada yaşadığı korkuyla ne yaptığını bilmeyen tavşancık son bir hamle çabası göstermiş ve maymunun elinden tutmayı başarmış. Maymun tavşancığı ağaçtan ağaca baya bir gezdirmiş ve en sonunda bir zebraya emanet etmiş. Zebra tarafından alınan tavşancık zebranın uzun uzun adımlar atmasıyla kaçmaya devam etmiş.

Tilki durmamış. Zebrayı da kovalamaya devam etmiş. Sonra zebra koşarken durmadan düşünüyormuş. Düşünmüş, düşünmüş... Tam çaresizliğine teslim olup tilkiye yakalanacakken üzerinden turuncu sarı çizgileri olan ve pembe yıldızlara sahip bir balon geçiyormuş. Zebra boynunu biraz daha uzatıp elinde boya fırçası olan küçük tavşancığı balonun içine bırakmış ve tavşancık kurtulmanın verdiği sonsuz mutluluk hissiyle yukarılara çıkmış da çıkmış. Eee en yakın arkadaşı güneş de ona gülümseyerek tavşancığın gününü gün etmiş.

Siz de bu tavşancığın nefes kesen hikayesine ortak olmak istiyorsanız tavşancığın resminin üzerinde olduğu bu göz alıcı resim defterinin sayfasını bu linkten ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

 • Uçan Tavşanın Hikayesi
  Uçan Tavşanın Hikayesi

  20.8.2015-0 Yorum

 • Güzel Yazı Defterleri
  Güzel Yazı Defterleri

  6.8.2015-0 Yorum

 • Çocuklarla Yapılabilecek Hafta Sonu Aktiviteleri
  Çocuklarla Yapılabilecek Hafta Sonu Aktiviteleri

  16.10.2015-0 Yorum

 • Mopak’ın Yeni Markası Mopak Defter’in İnternet Sitesi Açıldı!
  Mopak’ın Yeni Markası Mopak Defter’in İnternet Sitesi Açıldı!

  26.8.2015-1 Yorum

 • Uçan Tavşanın Hikayesi
  Uçan Tavşanın Hikayesi

  20.8.2015-0 Yorum

 • Güzel Yazı Defterleri
  Güzel Yazı Defterleri

  6.8.2015-0 Yorum

E-Bülten

Instagram

MopArt